آخرین قیمت وبه روزترین محصولات راازمابخواهید...
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

نظرسنجی

آمار وبلاگ


آدرس ماجهت دریافت سفارشات استان لرستان شهرستان دورودخیابان امام خمینی زیرپل وحدت انتهای پاساژافشین.

 

شواری عالی تهیه كنندگان سینمای ایران با ارائه طرحی به معاونت سینمایی پیشنهاد داد كه كلیه فیلم‌های سینمایی صاحب كپی رایت شوند. 

ید غلام رضا موسوی، رئیس شورای عالی تهیه كنندگان ضمن اعلام این خبر افزود: شواری عالی‌، همزمان با برنامه‌هایی كه جهت رشد كیفی و كمی تولید در داخل كشور دارد،‌ در بخش خارج از كشور و جلوگیری از سرقت فیلم‌های ایرانی برنامه‌هایی را به اجرا گذاشت.

وی ادامه داد: در نخستین اقدام،‌ گروه وكلای شورای عالی تهیه كنندگان با دریافت نمایندگای از چهل و چهارتن از تهیه كنندگان و تهیه كننده ـ كارگردان كشور رسما شكایتی به مراجع قضائی ارائه داد. با پیگیری این شكایات ما امیدواریم بتوانیم آن بخش از مدیران شبكه های ماهواره‌ای را كه به ایران یا كشورهای حاشیه خلیج فارس و دیگر كشورهای همسایه سفر می‌كنند،‌ به دادگاه بكشانیم و خسارت وارده به همكاران را دریافت نمائیم.خوشبختانه گروه وكلای شورای عالی طی چند ماه گذشته توانسته‌اند مدارك لازم را برای ارائه به دادگاه جمع‌آوری نمایند در همین زمینه باید از مردم خوب كشورمان در دیگر كشورها كه جهت مقابله با این دزدان همكاری لازم را ارائه كرده‌اند تقدیر و تشكر كنیم.

موسوی در ادامه گفت: طبیعتا این بخش از فعالیت‌های قضائی به سرقت‌های گذشته شبكه های ماهواره‌ای فارسی زبان و دو سایت باز می‌گردد. در ادامه و در جهت تداوم این اقدامات طی نشستی كه با حضور كلیه اعضای شورای عالی تهیه كنندگان و همكاران كارشناس برگزار شد،‌ تصمیماتی برای تداوم این روند و فعالیت هایی كه باید در آینده انجام داد اتخاذ شد.

وی اضافه كرد: شورای عالی در اولین گام طرحی را تصویب كرد كه طی آن كلیه فیلم‌های سینمایی پس از دریافت پروانه نمایش به ثبت جهانی برسد و به اصطلاح كپی رایت شود. با توجه به نظر كارشناسان و همكاران شواری عالی‌، اگرچه می‌توان فیلم‌ها را در كشورهای همسایه نیز كپی رایت كرد،‌ اما از آنجا كه بیشتر این سرقت‌ها توسط سایت‌ها و شبكه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان مقیم و ثبت شده در آمریكا صورت می‌گیرد‌، بهترین روش كپی رایت فیلم‌ها در ایالات متحده آمریكا و توسط وكلائی است كه می‌توان با آنان در این زمینه قرارداد منعقد نمود. هزینه كپی رایت شامل كپی رایت و اقدامات بعدی چون اطلاع رسانی قانونی به این شبكه ها و سایت توسط وكلای طرف قرار داد خواهد بود.

سوی افزود: شورای عالی طی نامه‌ای به آقای مهندس جواد شمقدری، معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری پیشنهاد داد كه مبلغ هزینه به هزینه خرید فیلم برای فیلم خانه افزوده شده، اما این مبلغ مستقیما به یكی از زیرمجموعه های معاونت سینمایی چون بنیاد سینمایی فارابی جهت كپی رایت كلیه فیلم پرداخت شود. امور بین‌الملل فارابی یا هر موسسه دیگر تحت نظر معاونت سینمائی پس از عقد قرارداد با وكلائی كه در این مورد تجربه و تخصص دارند می‌تواند فیلم‌ها را پس از دریافت پروانه نمایش جهت كپی رایت به این وكلا ارائه نماید. این وكلا نیز پس از كپی رایت فیلم به شكلی قانونی به كلیه شبكه‌ها سایت‌ها و موسسات حقوقی سارق فیلم‌ها، رایت فیلم‌ها را اعلام می‌كند.

وی گفت: در ادامه و با توجه به كپی رایت كلیه فیلم‌ها صاحبان فیلم‌ها امكان پیگیری قانون آن را در دادگاه های صلحه خواهند یافت و امكان به سرقت بردن فیلم و چوب حراج زدن به اموال تهیه كنندگان از بین خواهد رفت.

موسوی ادامه داد: در نشست شورای عالی مرحله سوم این اقدام نیز مورد بررسی قرار گرفت و پس از اجرائی شدن طرح كه می‌تواند حداقل مساعدت به تهیه كنندگان سینمای ایران باشد،‌ شكل اجرائی خواهد گرفت.

 

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic