آخرین قیمت وبه روزترین محصولات راازمابخواهید...
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

نظرسنجی

آمار وبلاگ


آدرس ماجهت دریافت سفارشات استان لرستان شهرستان دورودخیابان امام خمینی زیرپل وحدت انتهای پاساژافشین.
گروه موسیقی کارمکارها در سال ۱۳۴۴ برای نخستین بار در سنندج به عنوان گروهی خانوادگی به سرپرستی استاد حسن کامکار ( ویلن ) و عضویت هوشنگ ( آکاردئون ) , بیژن ( خواننده ) , پشنگ ( سنتور ) , قشنگ ( خواننده و ویلن ) و ارژنگ ( تنبک ) تشکیل شد و برنامه های متعددی را در باشگاه افسران , مدارس و تالارهای شهر سنندج اجرا کردند. کامکارها اولین تمرینات خود را شب ها در کنار حوض کوچک حیاط منزل شان انجام می دادند. با بزرگ شدن فرزندان , به تدریج این گروه موسیقی متکامل تر شد , از نظر آنسامبل انسجام بیشتری پیدا کرده و در سال ۱۳۴۸ با اعضای خود , هوشنگ ( ویلن ) , بیژن ( تار و خواننده ) , پشنگ ( سنتور ) , قشنگ ( خواننده ) , ارژنگ ( تمبک ) , ارسلان ( عود ) و اردشیر ( کمانچه ) کنسرت هایی را به صورت رسمی در برخی از شهرهای کردستان و همچنین شهر ارومیه برگزار کرد.

ePatogh.CoM | پاتوق ایرانیانePatogh.CoM | پاتوق ایرانیانePatogh.CoM | پاتوق ایرانیانePatogh.CoM | پاتوق ایرانیانePatogh.CoM | پاتوق ایرانیانePatogh.CoM | پاتوق ایرانیانePatogh.CoM | پاتوق ایرانیانePatogh.CoM | پاتوق ایرانیانePatogh.CoM | پاتوق ایرانیان

بعد از سال ۱۳۵۰ برهی از افراد خانواده از جمله هوشنگ , بیژن , پشنگ و ارسلان برای فراگیری موسیقی آکادمیک به تهران آمده و در دانشکده هنرهای زیبا به تحصیل مشغول شدند . ( ارزنگ در آن دوره در رشته نقاشی تحصیل می کرد ) . پس از چندی کامکارها به اتفاق محمدرضا لطفی , حسین علیزاده , پرویز مشکاتیان و تنی چند از دیگر هنرمندان , گروه های شیدا  عارف را تشکیل دادند . این دو گروه کنسرت های موفقیت آمیزی را با خوانندگی محمدرضا شجریان و شهرام ناظری به اجرا گذاشته و آثاری را ارائه کردند که بی تردید از جمله آثار به یاد ماندنی موسیقی ستنی ایران به شمار می آیند .
اولین کنسرت های رسمی این خانواده با نام « گروه کامکارها » در اوایل دوران پس از انقلاب در مجموعه آزادی و تالار وحدت اجرا شد که در برگیرنده سه قسمت : موسیقی فارسی , تکنوازی سنتور اردوان و موسیقی کردی بود . در سال ۱۳۶۸ امید لطفی , فرزند قشنگ و محمدرضا لطفی , به گروه پیوست و نوازندگی تار گروه را به عهده گرفت .
کامکارها در کنسرت های اخیرشان برخی از استعدادهای جوان را نیز در کنار خود جای داده اند.
این گروه کنسرت های متعددی در داخل و خارج از کشور اجرا نموده و در اکثر فستیوال های بزرگ موسیقی جهانی از جمله WOMAD به مدیریت پیتر گابریل , سامراستیج ( نیویورک ) و اکثر تالارهای بزرگ و مهم اروپا و آمریکا همواره حضوری قدرتمندانه و تحسین برانگیز داشته است .

گروه کامکارها در اکثر شهرهای کردستان عراق کنسرت هایی را برگزار کرده , همچنین در سال ۱۳۸۰ برای اولین بار در تاریخ کشور ترکیه توانست برنامه موسیقی کردی را در شهرهای استانبول و دیار بکر اجرا کند که نقطه عطفی در رخدادهای موسیقی این مناطق به شمار می آید. از دیگر اجراهای مهم کامکارها , می توان به شرکت در فستیوال موسیقی لوچیانو بریو, آهنگساز بزرگ و مدرن ایتالیایی اشاره کرد ؛ این کنسرت ها که در سال ۱۳۸۸ در بسیاری از شهرهای انگلستان اجرا شد , حاصل همکاری گروه کامکارهای و ارکستر سیمفونیای لندن و نشان دهنده هماوایی دو نوع موسیقی کردی و موسیقی مدرن جهانی بود که توجه بسیاری از صاحبنظران و علاقمندان موسیقی را به خود جلب کرد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات